Soundbar - co to jest i jak to działa?

2019-10-28

Jeśli chcesz, żeby Twój salon miał atmosferę kina domowego, sprawdź co to soundbar. Każdy profesjonalny sklep z głośnikami ma soundbar w asortymencie, ale tylko niektóre z urządzeń rzeczywiście warto kupić. Dzięki wiedzy, kryteriom i przemyślanym zakupom, soundbar pomoże uzyskać pełnię dźwięku w Twoim domu - np. w trakcie oglądania dowolnego kanału telewizyjnego, wiadomości lub filmu na DVD. Soundbar jest praktyczny także przy odtwarzaniu muzyki i oglądaniu koncertów. 

Co to jest soundbar?

Soundbar to panel dźwiękowy przydatny podczas użytkowania nowoczesnych telewizorów, w których, choć obraz jest znakomity, jakość dźwięku może pozostawiać wiele do życzenia. Wynika to z cienkiej budowy - wewnątrz telewizora nie ma miejsca dla głośników, które stosowano przy starszych modelach. Soudbar przypomina kształtem podłużną listwę i poprawia jakość dźwięku na tyle, by stanowić doskonałą alternatywę dla zestawu kina domowego. Nie trzeba już rozkładać wielu kolumn, by uzyskać wielokanałowe brzmienie. 

Soundbar Edifier S50DB

Soundbar - zalety

Do najpopularniejszych zalet soundbarów należą: 

  • bardzo dobre generowanie dźwięku i poprawa jego jakości, 
  • łatwy montaż - nad lub pod telewizorem, 
  • oszczędność miejsca - zamiast rozstawiania zestawu kina domowego, 
  • niskie, korzystne ceny. 

Jaki soundbar wybrać?

Wybierając soundbary, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii, takich jak na przykład: 

  • kompatybilność z dekoderami dźwięku w telewizorze, 
  • liczbę głośników, które są wbudowane w urządzenie - im więcej ich jest, tym lepsza jakość dźwięku, 
  • samodzielną regulację niskich i wysokich tonów, 
  • wartość mocy, komunikującą ilość rozpraszanego ciepła - tak, aby soundbary nie uległy zniszczeniu, 
  • sposób łączności - może to być kabel, a może Bluetooth, Wi-Fi lub port USB. 

Dla niektórych dodatkowym atutem będzie ciekawy design - pasujący do wystroju wnętrza i zgromadzonego już sprzętu elektronicznego. Soundbary można użytkować przez wiele lat, dlatego warto wziąć pod uwagę również tę kwestie estetyki. 

Subwoofer - po co?

Wybierając soundbar sprawdź też czy po kropce oznaczającej liczbę kanałów, jest druga liczba - jeśli tak, oznacza to obecność głośnika niskotonowego, czyli subwoofera. Subwoofer poprawia jakość gorzej słyszalnych tonów basowych. Soundbary bazują na niewielkich przetwornikach, co nie przynosi najlepszych efektów. Z tego właśnie względu wybór subwoofera jest ważny. Można go dokupić osobno, w wersji bezprzewodowej, ale można też wykorzystać jego obecność w soundbarach. Nasz sklep z głośnikami oferuje mi.n soundbary z subwooferem - np. model Edifier B8. Taki soundbar składa się ze wzmacniacza cyfrowego z technologii DSP, wyświetlacza LED, pilota na podczerwień i drewnianego wykończenia, korzystnie oddziałującego na ostateczną jakość dźwięku

Lepsza jakość dźwięku w Twoim domu - Soundbary do telewizora 

Jeśli zastanawiasz się co jest lepsze - soundbar czy kino domowe, przeanalizuj nie tylko oczekiwania, ale też swoją przestrzeń. Kino domowe zajmuje zdecydowanie więcej miejsca, dlatego przy mniejszych mieszkaniach i bardziej dyskretnych stylach, lepiej skorzystać z nowoczesnych soundbarów

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-05
Realizacja zamówienia przebiegło bezproblemowo. Informacja na każdym etapie realizacji. Polecam.
2023-02-18
Szybka realizacja zakupu, dobry kontakt.
pixel