Słuchawki na siłownie - jakie wybrać?

2020-06-15

Każda aktywność fizyczna zyskuje, jeśli jest wykonywana przy odpowiednich dźwiękach. I nie są to wcale dźwięki bieżni. Wybierając słuchawki bluetooth na siłownię, możesz słuchać ulubionej muzyki, której zadaniem jest np. motywowanie do ćwiczeń. Jakie słuchawki na siłownię sprawdzą się najlepiej? 

Słuchawki na siłownię - po co?

Słuchawki na siłownię umożliwiają nie tylko słuchanie muzyki, ale też podcastów. Dzięki nim swobodnie izolujesz się od dźwięków pracujących maszyn lub osób trenujących obok Ciebie. Możesz bardziej skupić się na swoich mięśniach, kondycji, powtarzaniu konkretnych ćwiczeń. Doświadczenia osób aktywnych fizycznie pokazują, że wybierając dobre słuchawki i ćwicząc z muzyką w tle, trening przebiega sprawniej i osiąga się większe rezultaty. Słuchawki dostępne na rynku są obecnie proponowane w tak różnych wariantach, że warto rozszerzyć swoją wiedzę i poznać wszystkie możliwości. Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą postacią są oczywiście słuchawki bezprzewodowe na bluetooth

Douszne czy nauszne? Jakie słuchawki na siłownię wybrać? 

W tym artykule skoncentrujemy się na podstawowych rodzajach słuchawek - dousznych i nausznych. Słuchawki douszne są lekkie, małe i dyskretne. Jak sama nazwa wskazuje - wystarczy włożyć je do ucha. Dostępne są także słuchawki douszne-dokanałowe, wobec których należy zachować rozsądek, ponieważ regularne słuchanie głośnej muzyki może spowodować wady słuchu. Słuchawki dokanałowe są jednak liderami wśród słuchawek najbardziej izolujących dźwięki z otoczenia. Z kolei modele nauszne łączą się między sobą za pomocą pałąka. 

Edifier

Słuchawki douszne - zalety i wady

Do najważniejszych zalet słuchawek dousznych, które możesz zamówić docelowo na siłownię, zalicza się: 

  • duży komfort zakładania i słuchania muzyki, 
  • niewielka waga, 
  • utrzymywanie się w uchu. 

Ich wadą jest wspomniane ryzyko uszkodzeń słuchu, co może mieć miejsce, jeśli regularnie, przez wiele godzin, przekracza się dopuszczalny poziom decybeli. 

Słuchawki nauszne - zalety i wady

Słuchawki nauszne mają plusy w postaci: 

  • lepszej jakości dźwięku, 
  • dobrej redukcji hałasów z otoczenia, 
  • niższych kosztów. 

Słuchawki na siłownię trzeba wybierać, przewidując naturalne sytuacje. Kiedy podczas treningu na włosach i czole pojawi się pot, będzie on spływał po twarzy. Może spowodować dyskomfort i chęć ściągnięcia słuchawek nausznych. 

Edifier

Wybierasz słuchawki na siłownię? Sprawdź, o czym pamiętać 

Wciąż zastanawiasz się, jakie słuchawki na siłownię wybrać? Podczas przeglądania różnych ofert, zwróć uwagę na:

  • częstotliwość ładowania, 
  • pasmo przenoszenia dźwięku, aby można było ocenić jakość i pełnię dźwięku, 
  • konstrukcję obudowy głośników w modelach nausznych (obudowy mogą być zamknięte, półotwarte i otwarte),
  • wagę słuchawek - im lżejsze, tym większą swobodę zachowasz w czasie ćwiczeń. 

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth na siłownię umożliwiają swobodę ruchu i poruszania się po całej sali. Jeśli chcesz skorzystać z modeli wysokiej jakości, sprawdź słuchawki Edifier. Asortyment sklepu jest bogaty i znajdziesz w nim zarówno nauszne, jak i douszne słuchawki bluetooth. Dzięki nim Twoje treningi zyskają na jakości, intensywności i co za tym idzie - rewelacyjnych efektach. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-17
Ok
2023-04-15
Szybko. Paczka na drugi dzień po wysłaniu u mnie. Dobrze zabezpieczone. Polecam.
pixel