Słuchawki douszne i dokanałowe - różnice

2021-02-23

Szukasz dobrej alternatywy do słuchawek nausznych? Słuchawki douszne czy dokanałowe - które z nich będą najlepszym wyborem? Zarówno jedne, jak i drugie są w porównaniu ze słuchawkami nausznymi na tyle małe, że łatwiej je ze sobą zabrać gdziekolwiek zechcesz. Zanim się zdecydujesz, jednak lepiej dowiedz się, czym różnią się słuchawki douszne od kanałowych, tak by Twój wybór był jak najbardziej świadomy.

Słuchawki dokanałowe a douszne - urządzenie niewielkich rozmiarów

Jeśli Twój dylemat polega na tym, że nie wiesz, na czym dokładnie polega różnica między słuchawkami dokanałowymi a dousznymi, to warto to dokładnie sprawdzić. W zestawieniu słuchawki douszne vs. dokanałowe pod względem rozmiaru wygrywają te drugie. Słuchawki dokanałowe są zdecydowanie mniejsze, ze względu na co często możesz spotkać się określeniem ich jako pchełki. Równie poręczne są także słuchawki douszne, a szczególnie słuchawki TWS, z których zdecydowanie łatwiej niż w przypadku słuchawek nausznych, korzysta się w podróży czy podczas uprawiania sportu. 

Głośniki przenośne

Słuchawki douszne czy dokanałowe - sposób działania

Kwestią, która stanowi największą różnicę między słuchawkami dokanałowymi a dousznymi, jest sposób ich działania. Jak sama nazwa wskazuje, słuchawki dokanałowe umieszcza się w kanale słuchowym. Zapewnia to doskonałą izolację od otoczenia, dzięki czemu możesz uzyskać większą jakość dźwięku. W związku z tym, że mają tak duży kontakt z kanałem słuchowym, uważa się je za odrobinę bardziej szkodliwe dla słuchu. Jednak jeśli będziesz pamiętać o ustawieniu odpowiedniej głośności, możesz mieć pewność, że słuchawki dokanałowe są w pełni bezpieczne dla Twojego zdrowia. Z kolei słuchawki douszne zakłada się w taki sposób, by wypełniły małżowinę uszną. W ten sposób zapewniasz lepszą wentylację ucha, ale nie uzyskasz pełnego wytłumienia dźwięków dochodzących z zewnątrz, co może zakłócać proces słuchania. Chętnie wybierają je osoby, dla których słuchawki dokanałowe nie stanowią komfortowego rozwiązania.

Słuchawki douszne vs. dokanałowe - które wybrać?

Zarówno słuchawki douszne, jak i dokanałowe mają swoje wady i zalety. Na pytanie - słuchawki douszne czy dokanałowe, które z nich wybrać? - nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Decyzja zależy od wielu czynników, przede wszystkim od tego, do czego dokładnie ich potrzebujesz. Jeżeli szukasz mniejszych słuchawek, z których będzie można skorzystać w każdej chwili w domu, słuchawki douszne będą doskonałym wyborem, bo w takim przypadku nie potrzebujesz zupełnej izolacji od dźwięków dochodzących z zewnątrz. Dobrze je wybrać także wtedy, gdy nie powinieneś całkowicie odcinać się od tego, co dzieje się poza słuchawkami. By w pełni korzystać z ich możliwości, dobrze dowiedzieć się, jak zakładać słuchawki douszne. Słuchawki dokanałowe stanowią za to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą słuchać muzyki lub rozmawiać w miejscu, w którym panuje duży hałas - na przykład w komunikacji miejskiej. Jeżeli korzystasz z bezprzewodowych i boisz się, że wypadną, zapoznaj się z zasadami jak zakładać słuchawki dokanałowe, by odpowiednio się trzymały, a wydobywający się z nich dźwięk był na jak najlepszym poziomie.

Ciężko rozstrzygnąć, które ze słuchawek są najlepsze - słuchawki douszne czy dokanałowe. Nasz sklep z głośnikami oferuje szeroką ofertę, która pozwala na dokonanie tego wyboru tuż przed złożeniem zamówienia, bo mamy wiele modeli zarówno jednego, jak i drugiego typu. Sprawdź, które ze słuchawek dokanałowych lub dousznych będą dla Ciebie odpowiednie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-14
Szybko i ok
2023-02-18
Szybka realizacja zakupu, dobry kontakt.
pixel