Słuchawki do odsłuchu gitary

2020-12-18

Jesteś zawodowym muzykiem, albo grasz na gitarze amatorsko? Słuchawki do gitary to element, którego nie powinno zabraknąć w Twoim wyposażeniu. Dają one możliwość ćwiczenia gry na instrumencie w każdych warunkach - nawet wtedy, gdy wokół nas kręci się dużo osób. Dzięki słuchawkom do wzmacniacza gitarowego możesz skupić się wyłącznie na własnej grze. Co więcej, w słuchawkach do odsłuchu gitary usłyszysz wszystkie dźwięki - nawet te najgłębsze. Jakie słuchawki do gitary wybrać?

Jakie elementy powinny posiadać słuchawki do odsłuchu?

Nie wiesz, jak wybrać najlepsze słuchawki do gitary elektrycznej? Szczególną uwagę zwróć na ich specyfikację techniczną. Ważne, by kupione przez Ciebie słuchawki do gry na gitarze zapewniały jak najlepszą jakość dźwięku. Jak to osiągnąć? Zdecydowany wpływ mają na to takie parametry jak:

  • impedancja,
  • poziom ciśnienia akustycznego.
  • pasmo przenoszenia.

Słuchawki do wzmacniacza powinny cechować się wysoką wartością impedancji. Określa ona, jak silny sygnał musisz dostarczyć do słuchawek, by uzyskać odpowiedniej jakości dźwięk. Im większa liczba ohmów w słuchawkach do gitary, tym lepiej sprawdzą się przy mocniejszym wzmacniaczu. Równie ważnym parametrem w przypadku wyboru słuchawek do odsłuchu gitary jest poziom ciśnienia akustycznego - SPL. Określa on maksymalną możliwą głośność, jaką może osiągnąć dźwięk na słuchawkach do gitary elektrycznej. W tym wypadku nie należy jednak sugerować się tym, które ze słuchawek do wzmacniacza mają najwyższy poziom dB, ponieważ w żadnym wypadku nie powinien on przekraczać granicy bólu ludzkiego ucha. Najlepiej, gdy słuchawki do gitary elektrycznej mają co najmniej 85 dB. Ostatnim ze wskazanych elementów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze słuchawek do odsłuchu gitary, jest pasmo przenoszenia. Słuchawki do gitary elektrycznej, które mają podany większy zakres Hz, mogą przenosić więcej częstotliwości. Największe znaczenie ma to w przypadku osób, które poza graniem na instrumencie zajmują się masteringiem.

Słuchawki  Edifier

Jakie słuchawki do gitary będą najwygodniejsze?

Gitara elektryczna na słuchawkach - jak swobodnie grać na tym instrumencie? Gdy sprawdzisz już dokładne parametry słuchawek do odsłuchu, zwróć uwagę na ich budowę. Nasz sklep z głośnikami oferuje szeroki wybór słuchawek:

  • dousznych,
  • nausznych.

Najlepsze słuchawki nauszne to takie, które są zbudowane w taki sposób, by podczas odsłuchu dźwięk ze słuchawek nie wydostawał się na zewnątrz. Dlatego słuchawek zamkniętych używa się przede wszystkim do nagrywania. Z kolei słuchawki otwarte i półotwarte oddają dźwięk bardziej wiernie, dlatego najlepiej sprawdzą się do odsłuchu gitary gdy ćwiczysz grę. Jeśli grasz z innymi osobami - w domu, lub na koncercie to rozważ zakup słuchawek dokanałowych. Zapewniają one odsłuch o odpowiedniej głośności, a jednocześnie dopuszczają dźwięk wydobywający się z innych instrumentów, co daje pewność pełnej synchronizacji całego zespołu.

Słuchawki do gitary to sprzęt audio, który warto kupić nawet wtedy, gdy grasz na gitarze wyłącznie hobbystycznie. Dobrze wybrane słuchawki do odsłuchu gitary pozwalają wyraźnie usłyszeć jej brzmienie i skupić się na konkretnych dźwiękach. Niezależnie od tego, jakich słuchawek do gry na gitarze potrzebujesz, w sklepie Edifier znajdziesz szeroki wybór słuchawek nausznych i dokanałowych, które podepniesz do wzmacniacza. Sprawdź, które z nich spełniają najważniejsze parametry i wybierz najlepsze słuchawki do gitary.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-13
Wszystko OK
2023-01-13
Fachowo
pixel