Na co zwrócić uwagę przy kupnie głośników bezprzewodowych?

2020-06-02

O tym, że głośniki bezprzewodowe mają wiele zalet wystarczy przekonać się wyjeżdżając w plener, organizując imprezę lub po prostu słuchając muzyki w domu. Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać, aby móc korzystać z jego funkcji łatwo, wydajnie i przez długi czas? Na co zwrócić uwagę? Jakie powinien mieć funkcje? 

Jaki głośnik bezprzewodowy wybrać? To zależy!

Bezprzewodowe głośniki umożliwiają odtwarzanie dźwięku w dowolnym miejscu. To znaczy, że można swobodnie uniknąć poszukiwania gniazdek kontaktowych, przedłużaczy i poplątanych kabli. Wybierając głośnik bezprzewodowy trzeba jednak odpowiedzieć sobie na wiele pytań i zwrócić uwagę na parametry takie jak na przykład: moc, czas pracy baterii, zastosowany materiał i jakość obudowy. 

Edifier

Sposób komunikacji głośnika z urządzeniem

Głośniki bezprzewodowe korzystają z technologii Bluetooth (najczęściej), modułu Wi-Fi, połączenia NFC lub AirPlay (dla właścicieli urządzeń firmy Apple). Głośniki Bluetooth to najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Wykorzystuje się je przede wszystkim w domu - np. do komputera lub kina domowego. 

Zasięg działania

Określony zasięg działania bezprzewodowych głośników jest informacją o tym na jaką odległość głośniki można oddalić od urządzenia nadającego sygnał. 

Subwoofer

Subwoofer to doskonały dodatek dla osób, którym zależy nie tylko na odtwarzaniu dźwięku, ale też na uzyskaniu głębi basu. Subwoofer odpowiada m.in. za generowanie niskich tonów w głośnikach przenośnych

Moc

Im większe pomieszczenie chcemy nagłośnić, tym większa musi być moc głośnika. Standardowa moc wynosi  10-20 W. W sklepie internetowym Edifier znajdują się głośniki bezprzewodowe o mocy nawet 130 W. 

Zasilanie i czas pracy baterii

Czas pracy baterii to bardzo ważna kwestia szczególnie dla tych osób, które wykorzystują bezprzewodowy głośnik maksymalnie jako urządzenie mobilne. Istnieje kilka form zasilania. Najpopularniejszą jest zasilanie sieciowe, bardzo praktyczne w domu, ponieważ wystarczy podłączyć głośniki do gniazdka. W plenerze warto korzystać z naładowanych wcześniej akumulatorów lub wymiany baterii. 

Złącza i gniazda

Stacje dokujące głośniki przenośne mogą być wyposażone we wtyk, gniazdo AUX, slot na kartę SD albo micro USB. Wtyk 3,5 mm to dobre złącze, jeśli kierujemy się zasadą uniwersalizmu. Gniazdo AUX daje możliwość podłączenia różnych urządzeń audio, a slot na kartę SD - wyłącznie karty SD (nie trzeba podłączać całego telefonu). Dzięki micro USB można z kolei podłączyć telefon bezpośrednio do stacji głośników, słuchając muzyki i ładując telefon jednocześnie. 

Obsługiwany system

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie głośnika bezprzewodowego? Na posiadany telefon lub tablet - czy producent głośnika przewidział swoje urządzenia dla posiadanych już przez nas sprzętów? Niektóre urządzenia przeznaczone są tylko dla konkretnych systemów operacyjnych.

Materiał i jakość obudowy

A jaki głośnik bezprzewodowy wybrać, jeśli planujemy zabierać go np. do lasu, na piknik, nad jezioro lub spotkania w plenerze? Koniecznie ze wzmocnioną obudową. Dzięki temu mamy pewność, że żadne czynniki atmosferyczne lub kurz nie spowodują uszkodzenia głośników.

Edifier

Dodatkowe funkcje głośnika

Wybierając głośnik bezprzewodowy możemy też zainwestować w model z dodatkowymi funkcjami, wśród których występują na przykład: Ekran LCD (wyświetla informacje o odtwarzanej piosence i ułatwia zmianę ustawień), pilot zdalnego sterowania, mikrofon i radio. Nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem jest również funkcja PartyUp. Umożliwia ona połączenie ze sobą od kilku do nawet kilkuset głośników, uzyskując w ten sposób zaawansowany system nagłośnienia dźwięku. 

Rozwój wysokiej jakości sprzętu audio zapewnia dziś użytkownikowi duży wybór i dostosowanie urządzeń do swoich potrzeb. Przed zakupem warto przemyśleć zastosowanie głośnika, który chcemy posiadać i zapoznać się z podstawowymi różnicami modeli. Sklep z głośnikami Edifier posiada przenośne, bezprzewodowe głośniki, które mają różne funkcje, optymalizujące zarówno odtwarzanie dźwięku, jak i korzystanie z ustawień. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-07
Bardzo Państwu dziękuję. Zakupy w Państwa sklepie okazały się czystą przyjemnością. Realizacja ekspresowa: zamówienie ok 10 rano, paczka w Szczecinie dostarczona przed 12 dnia następnego. I coś bardzo ważnego: towar zapakowany perfekcyjnie, zabezpieczony jakby tam były przysłowiowe jajka. Nic w transporcie nie mogło ulec zniszczeniu. Za to wyrazy najwyższego uznania.
2023-03-14
Szybko i ok
pixel