Jakie słuchawki do biegania?

2020-06-18

Każda, wykonywana regularnie aktywność fizyczna, narażona jest na monotonię i zniechęcenie. Mamy, na szczęście, wiele sposobów, aby temu zapobiec. Jednym z nich są praktyczne gadżety - np. odpowiednio dobrane słuchawki do biegania, jazdy na rowerze czy indywidualnej gimnastyki. Co warto o nich wiedzieć? I czym kierować się podczas wyboru? 

Słuchawki do biegania - najważniejsze cechy 

Słuchawki do biegania można podzielić na 3 podstawowe rodzaje, dostępne w sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Są to słuchawki: dokanałowe, z zausznikiem, z pałąkiem. Każdy z tych rodzajów wpisuje się w kategorię słuchawek sportowych, a ich popularność wśród biegaczy rośnie z dnia na dzień. Chociaż od czasu do czasu warto pobiegać wsłuchując się w dźwięki lasu, jeziora czy zgiełku miasta, to jednak zdecydowanie częściej do biegania zabiera się ze sobą słuchawki i ulubioną muzykę. To właśnie ona motywuje do działania, a rytm niektórych utworów, doskonale synchronizuje się z rytmem oddechu. W ten sposób osoby aktywne sportowo lepiej czują się podczas treningu i są w stanie dać z siebie dużo więcej niż wtedy, gdyby tych słuchawek nie posiadały. Współczesne słuchawki do biegania mogą być bezprzewodowe (na Bluetooth) lub przewodowe, ale zawsze są lekkie i wygodne.

Edifier

Jakie słuchawki dla biegaczy są najlepsze?

Słuchawki dokanałowe są najbardziej lekkie i dyskretne. To małe słuchawki osadzone głęboko w uchu, które pozwalają na całkowitą swobodę ruchów. Jednocześnie doskonale tłumią dźwięki z zewnętrznego otoczenia, co umożliwia lepsze skoncentrowanie się na wybranej przez siebie muzyce i biegu. Drugi rodzaj słuchawek to słuchawki z zausznikiem. Ich zaletą jest większa stabilność, poprzez trzymanie się zewnętrznej strony ucha. Chociaż wizualnie wyglądają tak, jakby były ciężkie, to w rzeczywistości mają niewielką wagę i wielu biegaczy uznaje je za najbardziej komfortowe. Trzecim rodzajem słuchawek są słuchawki z pałąkiem. Takie słuchawki można zawiesić na szyi lub na głowie.

O tym w jakich słuchawkach będziemy czuli się najbardziej komfortowo, decydują też indywidualne uwarunkowania - w tym np. kształt małżowiny usznej. Dla jednych doskonałym rozwiązaniem będą dokanałowe słuchawki douszne zapewniający mocny bass, ale dla innych dyskomfortem może być ryzyko zwiększenia wady słuchu. Niektórzy biegacze największy komfort będą odczuwali wykorzystując słuchawki z zausznikiem (np. ze względu na stabilność), dla innych problemem będzie spływający po nich pot. 

Nauszne słuchawki do biegania

Dla sympatyków tradycyjnych rozwiązań, zalecane są też nauszne słuchawki do biegania, które choć najbardziej masywne, również mają wiele zalet. Nowoczesne słuchawki nauszne powstawały z zastosowaniem takiej technologii, że zapewniają wysoką jakość transmisji danych. Jeśli są wykonane z miękkiej skóry i oddychającej gąbki, komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Zasilane baterią, mogą działać nawet przez kilkadziesiąt godzin. Jednocześnie takie słuchawki nauszne warto zastosować w innych okolicznościach - nie tylko podczas biegania, ale też np. w czasie grania przy komputerze. 

Edifier

Jakie słuchawki do biegania są najlepsze? Bezprzewodowe czy przewodowe?

Udoskonalenia słuchawek dla biegaczy sprawiają, że coraz częściej wybiera się modele bezprzewodowe na Bluetooth. Wynika to z większego poczucia komfortu i możliwości schowania źródła odtwarzania muzyki (np. telefonu) w nerce, kieszeniach lub innych akcesoriach. Odległość, którą można zachować między słuchawkami a telefonem jest na tyle duża, że rozwiązania bezprzewodowe wydają się biegaczom najbardziej praktyczne

Inne funkcje słuchawek sportowych

Podejmując decyzje zakupowe, warto przeanalizować także inne funkcje słuchawek, w tym na przykład: 

  • ich wodoodporność, 
  • pulsometr, 
  • możliwość zintegrowania słuchawek z aplikacją do biegania (mierzącą np. pokonany dystans).

Słuchawki do biegania to ulubiony gadżet sportowców, a dzięki rozwijającej się technologii, stają się one narzędziem wielofunkcyjnym. Odtwarzanie muzyki czy podcastu, choć wciąż zaliczane jest do najważniejszych funkcji słuchawek, nie są ich jedynymi możliwościami. Szeroki wybór produktów znajduje się w sklepach internetowych, w których zakupy można zrobić bezpiecznie i przy zaoszczędzeniu czasu. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-09
Ok
2023-03-13
Wszystko OK
pixel