Jakie są zalety głośników bezprzewodowych?

2020-03-17

Głośniki Bluetooth kuszą coraz więcej osób. Jakie są zalety głośników bezprzewodowych, że aż tyle osób decyduje się na ich kupno? Przede wszystkim głośniki przenośne mają bardzo szerokie zastosowanie - umożliwiają słuchanie muzyki w pracy, na wakacjach czy nawet podczas jazdy samochodem. Jakie jeszcze zalety dają głośniki bezprzewodowe? Odpowiadamy!

Zalety głośników bezprzewodowych

Głośniki bezprzewodowe mogą - niektóre modele - funkcjonować jako powerbank - wystarczy że podłączysz do nich telefon, a naładowane głośniki Ci go podładują. Oprócz tego głośniki Bluetooth są niezwykle mobilne. Bezprzewodowy głośnik Bluetooth zabierzesz wszędzie: na wakacje, pod namiot, do pracy czy nawet do samochodu.
Kolejną zaletą mobilnych głośników bezprzewodowych są także ich dodatkowe funkcje, takie jak:

  • obsługa połączeń (możliwość używania ich jako zestawu słuchawkowego do rozmów w samochodzie),
  • wbudowane radio,
  • wbudowany odtwarzacz MP3,
  • mają dodatkowe wejścia i złącza - podłączysz do nich zarówno kartę SD, jak i pendrive,
  • niektóre modele mają możliwość zdalnego sterowania przy pomocy pilotów,
  • część głośników ma wbudowane mikrofony.

Edifier

Jakie jeszcze są zalety głośników bezprzewodowych? Jedną z najczęściej wymienianych jest oczywiście brak kabli w mieszkaniu. Głośniki Bluetooth mogą pełnić funkcję kina domowego lub klasycznych głośników do komputera. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle wygodne szczególnie w małych pokojach, w których liczy się każda przestrzeń. Masz małe biurko? A może wynajmujesz mieszkanie i nie masz gdzie schować kabli od głośników przy swojej szafce RTV? W takiej sytuacji skorzystaj z głośników bezprzewodowych! W sklepach kupisz głośnik bezprzewodowy z radiem, z USB lub z radiem i USB.
Kolejną zaletą głośników bezprzewodowych jest także bardzo prosta instalacja - tak naprawdę wystarczy kilka sekund, żeby podłączyć głośniki do komputera, telewizora czy smartfona.
Oprócz tego głośniki Bluetooth mają przepiękny design - między innymi dzięki temu, że nie trzeba uwzględniać w nich miejsca na kable. Świetnie nadają się na prezent. Coraz więcej modeli ma także długą żywotność baterii.

Wady głośników bezprzewodowych

Jak w przypadku każdego sprzętu, również głośniki bezprzewodowe mają kilka wad. W tańszych modelach zdarza się niewielkie opóźnienie dźwięku. Również te najtańsze głośniki Bluetooth nie dają tak czystego dźwięki, jak głośniki przewodowe w tej samej cenie. Zdarza się, że by kupić bezprzewodowe głośniki o takich samych parametrach, co głośniki przewodowe, trzeba wydać więcej pieniędzy.

Edifier

Głośniki bezprzewodowe dla każdego!

Wiesz już jakie są zalety głośników bezprzewodowych. Mamy nadzieję, że nasz sklep z głośnikami przekonał Cię do ich zakupu. Pamiętaj - głośniki bezprzewodowe sprawdzą się w praktycznie każdej sytuacji, jednak jeżeli jesteś audiofilem i zależy Ci na jak najlepszej jakości dźwięki, to możesz wydać więcej pieniędzy na najlepsze głośniki bezprzewodowe o najlepszej jakości dźwięku, niż na głośniki z okablowaniem o tej samej czystości. Jeżeli jednak zależy Ci na dobrej jakości dźwięku zarówno w głośnikach nisko- i wysokotonowych, masz mało miejsca w mieszkaniu i denerwują Cię kable przy szafce RTV, to głośniki bezprzewodowe będą dla Ciebie najlepszym wyjściem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-18
Jestem bardzo zadowolony
2023-03-14
Szybko i ok
pixel