Jaki sprzęt grający do domu wybrać?

2021-03-22

Zastanawiasz się, jaki sprzęt grający do domu najlepiej wybrać? To zależy od tego, w jakim celu będziesz z niego korzystać. Sprzęt audio do domu może uprzyjemnić słuchanie ulubionej muzyki, a także wzmocnić wrażenie, jakie jest w stanie zrobić na nas ścieżka dźwiękowa oglądanego filmu. Dobry sprzęt grający do domu to kwestia, którą warto dobrze przemyśleć, by wybrać zestaw urządzeń, które zapewnią najwyższą jakość dźwięku.

Sprzęt grający do domu - dlaczego warto?

Nawet jeśli nie jesteś największym fanem muzyki, z pewnością lubisz gdy w tle podczas sprzątania lub wykonywania różnych obowiązków towarzyszą przyjemne dźwięki. Sprzęt grający do domu możesz też włączyć wtedy, gdy chcesz po prostu odpocząć, a muzyka zdecydowanie uprzyjemni te chwile. Jeśli dokonasz właściwego wyboru, może on też zostać podłączony do telewizora. Możliwości na jego użycie jest naprawdę bardzo wiele. To od Ciebie zależy, jaki sprzęt do słuchania muzyki w domu wybierzesz

Jakie parametry powinien mieć dobry sprzęt grający do domu?

Niezależnie od tego, czy ze sprzętu grającego do domu, który kupisz, będziesz korzystać wyłącznie po to, by słuchać muzyki, czy oglądać filmy, ważne, by zwrócić uwagę na odpowiednie parametry. By głośniki, były jak najbardziej wydajne, należy wziąć pod uwagę:

  • efektywności,
  • impedancję,
  • pasmo przenoszenia,
  • moc wyjściową,
  • liczbę głośników,
  • rodzaj komunikacji,
  • rodzaj złącza i tworzywa.

W przypadku efektywności, która podawana jest w decybelach, dowiesz się, jak głośny jest sprzęt grający, którego zakup rozważasz. Pozwoli to określić, jak wysoka jest skuteczność głośników. Kontrolując impedancję, miej na uwadze to, by jej wartość przy głośnikach i wzmacniaczu była taka sama. Z kolei wartość pasma przenoszenia powinna odpowiadać zakresowi przetwarzania częstotliwości dla przeciętnego człowieka. Przy mocy wyjściowej sprzętu grającego do domu dobrze, by na jeden kanał przypadało około 100-150 W. Liczba głośników zależy od Twojego wyboru, jednak do najbardziej popularnych należą zestawy 2.1 i 5.1. Sprawdź, jak rozstawić głośniki 5.1, a wydobywająca się z nich muzyka wywoła niezapomniane emocje.

Rodzaje sprzętu grającego do domu

Wiesz już, jak dobrać dobry sprzęt grający do domu pod względem technicznym. Jednak musisz mieć świadomość, że sprzęt grający do domu to nie tylko sam głośnik. Nasz sklep z głośnikami ma w ofercie produkty, dzięki którym możesz zdecydować się na nagłośnienie różnego rodzaju - od zestawu kolumn po kino domowe. Na jaki sprzęt grający do domu można się zdecydować?

Zestaw kolumn

Jeżeli potrzebujesz nagłośnienia, które za pomocą złącza podepniesz do sprzętu audio, zdecyduj się na zestaw kolumn. W takim wypadku głośniki mogą mieć zasilacz dołączony do zestawu lub już wbudowany. Tego rodzaju sprzęt do słuchania muzyki możesz umieścić na podłodze lub w przypadku mniejszych rozmiarów - na półce. W naszej ofercie znajdziesz zarówno głośniki designerskie, jak i głośniki studyjne, a także bluetooth, które wystarczy połączyć ze sprzętem grającym. Świetnie prezentują się one w każdym wnętrzu i w szybki sposób możesz zmienić źródło dźwięku.

Soundbary

Soundbar

W celu wzmocnienia dźwięku z telewizora można zdecydować się dobry sprzęt grający, jakim są soundbary. Umieszcza się je pod odbiornikiem lub wiesza na ścianie. Podłączone za pomocą kabla HDMI pozwalają uzyskać wysoką jakość dźwięku, a jednocześnie stanowią designerski dodatek do każdego wnętrza. Soundbary umożliwiają też puszczanie muzyki z innych urządzeń - na przykład komputera, czy smartfonu

Kino domowe

Soundbar, czy kino domowe - co wybrać? Kino domowe tworzy system grający o zdecydowanie bardziej rozbudowanym systemie. Składa się na nie większa liczba elementów, które pozwalają uzyskać najwyższej jakości dźwięk, dzięki któremu poczujesz się jak w kinie. Na kino domowe, które uważa się za dobry sprzęt grający do domu składa się:

  • odtwarzacz DVD lub Blu-Ray,
  • zestaw kolumn,
  • amplituner, który steruje głośnikami.

Zestaw kina domowego można dodatkowo wzbogacić serwerem NAS lub systemem strumieniowania wideo. Zanim zdecydujesz, jaki sprzęt audio do domu 2021 wybrać, zastanów się, jakiej dokładnie jakości dźwięku oczekujesz. Kino domowe vs stereo to kwestia, którą warto dokładnie przeanalizować.

Jaki sprzęt do słuchania muzyki wybrać?

Jak widzisz, opcji na to, jaki sprzęt grający do domu wybrać, jest bardzo wiele. Rozważając zakup zestawu kolumn, soundbara lub kina domowego, weź pod uwagę to, do czego najczęściej będziesz z tych urządzeń korzystać. Zdecydowany wpływ na to, jaka dokładnie będzie jakość dźwięku wydobywającego się ze sprzętu grającego, ma wielkość pomieszczenia, a w przypadku większej liczby głośników także ich rozstawienie. To, który rodzaj sprzętu do słuchania muzyki sprawdzi się najlepiej, zależy od indywidualnych potrzeb.

Jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu grającego do domu, sprawdź, co oferuje nasz sklep z głośnikami. Jesteśmy pewni, że znajdziesz tu sprzęt audio, który pozwoli usłyszeć najlepsze brzmienie wszystkich dźwięków. Dobry sprzęt grający to coś, czego nie powinno zabraknąć w żadnym domu - nie tylko pasjonata muzyki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-13
Wszystko OK
2023-02-05
Szybko, prosto i na czas!
pixel