Jak zostać Audiofilem?

2020-07-23

Mówi się, że jeśli biżuteria partnerki audiofila jest droższa niż kable do nowego sprzętu odtwarzającego muzykę, nie jest on jeszcze audiofilem. Audiofil to osoba, której definiowanie jest tak samo subiektywne, jak subiektywny jest odbiór dźwięku. Można jednak przyjąć, że to właśnie to - sposób słyszenia - jest kluczową cechą audiofilstwa. Audiofil musi słyszeć rzeczy niesłyszalne i wyróżnić się tym wśród grona laików. Albo przynajmniej tak myśleć... 

Głośniki studyjne

Audiofil - kwestia słyszenia czy posiadania? 

Słownik języka polskiego wskazuje na zaangażowanie i posiadanie. Audiofil to z podstawowej definicji osoba szczególnie zainteresowana wysoką jakością odtwarzanego dźwięku i kolekcjonująca sprzęt odtwarzający najwyższej klasy. Wielu audiofilów utrzymuje jednak, że aby naprawdę zostać audiofilem, trzeba utożsamić się z definicją rozszerzoną. Osoba zainteresowana wysoką jakością odtwarzanego dźwięku? Nie tylko zainteresowana, ale rozpoznająca różnice i eksperymentująca z tym, czy podstawki pod kable, sieciówki albo zasilacze zmieniają dźwięk (nawet jeśli dzieje się tak w 0,01%). Osoba kolekcjonująca sprzęt odtwarzający najwyższej klasy? Trzeba jeszcze dodać, że nie żałuje na tym żadnej złotówki. Skumulowane oszczędności wydane na nowe głośniki premium, to satysfakcjonująca inwestycja, nawet wtedy, kiedy partner lub partnerka z irytacją mówią, że salon przypomina już sklep z głośnikami, a o te kable to się można tylko poprzewracać. 

Jak zostać audiofilem? 

Oczywiście warto kierować się rozumem i głosem rozsądku. Audiofil nie musi komponować swojego zestawu sprzętu kierując się wyłącznie wysokimi cenami, które miałyby wylansować go na pozycję audiofila. Istotą jest zajawka na wysoką jakość dźwięku, więc podczas zakupów warto kierować się uchem, wiedzą i doświadczeniem - nie portfelem, który jak w każdej dziedzinie, może zostać poddany działaniom marketingowym. Jeśli potrafisz samodzielnie ocenić wartość sprzętu, kwestionować jego cechy i zauważyć coś, czego nie zauważą inni - jesteś na dobrej drodze. Pamiętaj, że prawdziwy audiofil nie wybaczy Ci gry pozorów: najnowszego sprzętu i stosu czasopism branżowych przy jednoczesnej nieznajomości pojęć, asortymentu lub producentów. Jeśli ze względu na zarobki, zakupiony sprzęt będzie tani, ale decyzja o nim zapadnie pod kątem otrzymania jak najlepszej jakości dźwięku - takie zachowanie z pewnością klasyfikuje się jako audiofilskie. 

Głośniki studyjne

Czy audiofil kupuje przez Internet? 

Jeśli ktoś zastanawia się jak zostać audiofilem i wyobraża sobie wielogodzinne chodzenie po sklepach stacjonarnych, nie jest oczywiście w błędzie. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, żeby profesjonalny sprzęt audio wybierać przez Internet. Zakupy warto jednak robić w tych sklepach, które podają szczegółowe dane techniczne, stawiają na świetne zdjęcia i możliwość kontaktu - telefoniczną lub e-mailową. Prawdziwy audiofil może spędzić wiele godzin "chodząc" po sklepach online, porównując ceny i kierując się opiniami innych użytkowników. Forma zakupów nie decyduje o statusie audiofila, a głos komfortu i sprytu jest zawsze wskazany!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-11
wszystko ok
2023-02-18
Szybka realizacja zakupu, dobry kontakt.
pixel