Jak poprawnie zakładać słuchawki douszne?

2021-02-23

Twoje dotychczasowe słuchawki się zepsuły i planujesz kupić nowe? W takim razie dobrze jeśli dowiesz się, jak zakładać słuchawki douszne, na które być może właśnie padnie Twój wybór. Słuchawki douszne w przeciwieństwie do dokanałowych, które ze względu na rozmiar nazywa się pchełkami, nie są umieszczane bezpośrednio w kanale słuchowym, ale przy jego ujściu. Jak prawidłowo nosić słuchawki douszne?

Słuchawki douszne - dlaczego warto wiedzieć jak je zakładać?

Słuchawki douszne umieszczane są w małżowinie usznej. Możesz się więc obawiać, że gdy wypadną, a są na przykład bezprzewodowe, łatwo je zgubisz. Ciągłe ich wypadanie jest jednak męczące także wtedy, gdy łączy je przewód. Między innymi właśnie dlatego dobrze wiedzieć, jak zakładać słuchawki douszne. Jeśli odpowiednio je założysz, zwiększy to też komfort podczas słuchania muzyki czy wykonywania innych czynności, bo mogą być też oczywiście używane jako słuchawki dla graczy. Jeśli będziesz nosić je w odpowiedni sposób, wyeliminujesz ryzyko bólu uszu, a tym samym zadbasz o ich zdrowie oraz uzyskasz lepszy jakościowo dźwięk. Krótko mówiąc - wiedza o tym, jak założyć słuchawki douszne zwiększy Twoją przyjemność i pozwoli zadbać o bezpieczeństwo w trakcie ich używania. By jeszcze bardziej wpłynąć na komfort, najlepiej zdecyduj się na słuchawki TWS, które są bezprzewodowe, więc nie trzeba przejmować się kablami, które nieustannie się plączą.

Głośniki przenośne

Jak nosić słuchawki douszne, by były odpowiednio dopasowane?

Jeśli zdecydujesz się na słuchawki douszne, to w kwestii ich zakładania należy pamiętać o kilku prostych wskazówkach. Tego rodzaju słuchawki, tak jak wszystkie inne należy nosić zgodnie z ich oznaczeniem - czyli wsadzić do właściwego ucha, bo właśnie pod tym kątem dostosowany jest ich kształt. Jak wkładać słuchawki douszne? Po wsadzeniu do ucha przekręć słuchawki tak, by mieć poczucie, że są one odpowiednio wsunięte. Wkładka wypełni ucho w taki sposób by, dźwięk ze słuchawek dousznych nie uciekał na zewnątrz. W celu ułatwienia wsunięcia wkładki dousznej do ucha dobrze, jeśli lekko naciągniesz górną część ucha. Ten sposób nie działa i słuchawki wypadają lub nie jesteś zadowolony z jakości dźwięku? Najprawdopodobniej nie zostały one odpowiednio założone. By temu zapobiec, należy zmienić rozmiar wkładek. W tym celu sprawdź różne kombinacje - być może do jednego ucha pasuje wkładka w rozmiarze M, a do drugiego S? Ważne, by po nałożeniu słuchawek czuć pełen komfort i móc cieszyć się dźwiękami, które się z nich wydobywają. 

Nasz sklep z głośnikami posiada bogatą ofertę słuchawek dousznych - zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych, które z łatwością dopasujesz do swoich preferencji. Niezależnie od tego, czy używasz słuchawek dousznych głównie do słuchania muzyki, ebooków, podcastów lub rozmów telefonicznych dobrze wiedzieć, jak je zakładać. Dzięki temu uszy nie będą Cię boleć, a dźwięk wydobywający się ze słuchawek będzie ze sobą niósł jedynie przyjemność. By o to zadbać, zastosuj się do wskazówek dotyczących tego, jak nosić słuchawki douszne.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-13
Wszystko OK
2023-03-11
wszystko ok
pixel