Jak podłączyć głośnik bluetooth do laptopa w Windows 10 i 7?

2019-09-27

Nie wiesz jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa z systemem operacyjnym Windows 7 lub 10? W poniższym artykule podpowiemy, jak prawidłowo sparować przenośne głośniki z komputerem, który ma jeden z tych dwóch systemów operacyjnych. Dowiesz się jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa Windows 7 i 10, a także jak zmienić domyślne urządzenie do odtwarzania dźwięków. Zapraszamy!

Jak połączyć laptop z głośnikiem Bluetooth?

Technologia Bluetooth pozwala na pozbycie się plątaniny kabli na biurku. Oszczędzasz tym samym nie tylko miejsce, ale i porty USB. Problem może się pojawić z parowaniem poszczególnych urządzeń, takich jak np. głośniki. Jeżeli nie wiesz, jak podłączyć głośnik bezprzewodowy do laptopa, to najpierw sprawdź, na jakim systemie operacyjnym pracuje Twój laptop (w zależności od systemu parowanie głośników wygląda inaczej). Poniżej opisujemy jak połączyć głośnik z laptopem z Windows 7 i 10.

Edifier S880DB

Windows 7

Jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa Win 7? Na początku zawsze upewnij się, że zarówno w laptopie, jak i w głośnikach, włączony jest Bluetooth.

 1. Wybierz przycisk start, a następnie wybierz “urządzenia i drukarki”.
 2. Kliknij “dodaj urządzenie”, wybierz nazwę głośników (jeżeli się nie pojawia, odśwież okno lub otwórz je jeszcze raz).
 3. Kliknij w nazwę głośników i naciśnij “paruj”.
 4. Czasem głośniki Bluetooth są wyposażone w specjalny kod bezpieczeństwa/pin, który musisz wpisać po sparowaniu urządzeń. Postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie.
 5. Gotowe, głośniki zostały sparowane!

Niektóre modele głośników są wyposażone w funkcję oszczędzania baterii - oznacza to, że automatycznie wychodzą z funkcji parowania, gdy proces trwa zbyt długo. Pamiętaj, by upewnić się, że głośniki przenośne nadal są w tym trybie, gdy próbujesz je wyszukać.

Windows 10

Jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa Windows 10? Procedura różni się nieznacznie od parowania głośników w systemie Win 7.

 1. Włącz Bluetooth w laptopie i głośnikach. Pamiętaj, że w niektórych modelach funkcja parowania włącza się automatycznie po uruchomieniu urządzenia.
 2. Naciśnij start i wejdź w ustawienia.
 3. Wybierz “urządzenia”, a następnie kliknij w ikonkę Bluetooth, która znajduje się z lewej strony w menu. Laptop zacznie automatycznie wyszukiwać dostępne urządzenia.
 4. Jeżeli nie wyświetla się nazwa głośników, to powtórz procedurę lub upewnij się, czy urządzenie jest wciąż w trybie parowania.
 5. Naciśnij “paruj”. Możliwe, że wyskoczy Ci okienko z prośbą o wpisanie kodu PIN. Zwykle ten kod jest podany w instrukcji urządzenia Bluetooth, a czasem wyświetla się on na ekranie urządzenia.
 6. Gotowe, głośniki zostały sparowane. Możesz je wybrać przez “Ustawienia”. Możesz także je dowolnie konfigurować.

Jakość dźwięku w głośnikach bezprzewodowych

Niektórzy obawiają się, że głośniki Bluetooth dają dźwięk gorszej jakości niż głośniki, które są podłączane do komputera przy pomocy kabla. Nie ma się czym martwić - obecnie technologia Bluetooth jest na tyle rozwinięta, że głośniki przenośne dają naprawdę czysty, wysokiej jakości dźwięk. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości urządzeń audio, które mają adekwatną do jakości cenę, to głośniki Edifier Bluetooth 2.0 oraz 2.1 są dla Ciebie stworzone. Oprócz tego przepięknie prezentują się w mieszkaniu - elegancki, nowoczesny design sprawia, że będą pasować do każdego wnętrza. Znajdziesz też u nas przenośne mini głośniczki, idealne na wycieczkę czy imprezę.

Edifier Luna E25 HD

Jak podłączyć głośnik do laptopa przez Bluetooth?

Mamy nadzieję, że wiesz już jak podłączyć głośnik Bluetooth do laptopa z systemem operacyjnym Win 7 lub Win 10. Pamiętaj, by zawsze upewnić się przed łączeniem, że głośniki mają włączoną funkcję parowania. W niektórych modelach ta opcja wyłącza się po chwili w celu oszczędzania baterii.

Przy włączaniu muzyki będziesz miał wybór, które urządzenie ma ją odtwarzać - czy głośniki bezprzewodowe, czy wbudowane w laptopa. Może się jednak okazać, że domyślnie do odtwarzania będą ustawione głośniki wbudowane: możesz to zmienić w panelu powiadomień (kliknij w ikonkę głośnika) i ustawić głośniki Bluetooth jako domyślne do odtwarzania dźwięków.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 694 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-05
Realizacja zamówienia przebiegło bezproblemowo. Informacja na każdym etapie realizacji. Polecam.
2023-01-13
Fachowo
pixel