25 najlepszych utworów z lat 80. do przetestowania głośników

2020-09-10

Każdy kto lubi napawać się dźwiękami muzyki, z pewnością nie raz czerpał przyjemność z samego testowania głośników. Ale czy wiesz jakimi utworami najlepiej sprawdzić na przykład głośniki studyjne? Poniżej przedstawiamy listę 25 najlepszych utworów z lat 80. 

Skąd pochodzi poniższe zestawienie utworów?

Skąd pomysł na stworzenie takiej listy? Podobne zestawienie opublikował zagraniczny portal www.whathifi.com, a my zainspirowaliśmy się tym działaniem. Prezentowane utwory pochodzą właśnie stamtąd. Lista nie jest przypadkowa, ale uwzględnia to, co naprawdę warto zmierzyć. Z pewnością nikt nie chce słuchać ulubionego utworu przy piszczących, wysokich tonach lub problemach z basem. Aby temu zapobiec, wskazane jest wcześniejsze sprawdzenie parametrów brzmieniowych. Nie musisz znać się na aspektach technicznych - właśnie po to dajemy Ci konkretne tytuły, dzięki którym rozpoznasz czy jakość głośnika odpowiada Twoim oczekiwaniom, czy jest może zupełnie odwrotnie? 

Głośniki Edifier

25 utworów z lat 80, dzięki którym przetestujesz głośniki

Muzyka lat 80 jest ponadczasowa i raczej nie ma dziś (nawet wśród młodzieży) osoby, która nie umiałaby zanucić chociaż jednego hitu z tamtego okresu. Lata 80. to rzeczywiście szczególny rozkwit list przebojów i przestrzeń dla narodzin i rozwoju wielu stylów - od disco polo, przez pop, aż po ciężkie, rockowe brzmienia. W Stanach Zjednoczonych szczególne miejsce znalazły gatunki, takie jak house i techno. Lata 80. to również punk i nurt muzyczny zwany Nową Falą. Celem artystów było dążenie do zerwania z tradycjami - dominował bunt, wolność i pogoń za tym, co określa się mianem "nowoczesne". Dlaczego tak się stało? Zmiany kulturowe w latach 80. miały miejsce niemal w każdej sferze życia - zmieniała się mentalność społeczna, film, literatura, technika, moda... - nic więc dziwnego, że zmiany objęły również nurty muzyczne

Poniżej przedstawiamy przykładowe 25 utworów, dzięki którym przetestujesz głośniki i sprawdzisz czy to co słyszysz, jest tym, co naprawdę satysfakcjonuje i upaja! Wbrew pozorom nie są to dla wszystkich oczywiste hity, ale miłośnicy muzycznych podróży i znawcy stylu lat 80-tych  z pewnością je kojarzą. Przetestuj swoje głośniki, włączając: 

 1. Magical Dreams (z albumu 90 by 808 State (1989))
 2. Ancodia (jw.)
 3. Donkey Doctor (jw.)
 4. Sunrise (jw.)
 5. The Fat Shadow (Pointy Head Mix)  (jw.)
 6. Tone Bone Kone (z albumu World of Echo by Arthur Russell (1986)), 
 7. Answers Me (jw.) 
 8. She is The Star (jw.) 
 9. Treehouse (jw.) 
 10. See-Trough (jw.) 
 11. Wax The Van (jw.) 
 12. Just my Imagination (z albumu The Poet by Bobby Womack (1981)), 
 13. Stand Up (jw.)
 14. If You Think You Are Lonely Now (jw.)
 15. Where Do We Go From Here (jw.) 
 16. Canto del Pilon (z albumu Tango in the Night by Fleetwood Mac (1987))
 17. Campesina (jw.)
 18. Loveroom (jw.)
 19. Tenderloin (jw.)
 20. Waiting Room (z albumu Songs by Fugazi (1989))
 21. Suggestion (jw.)
 22. Glue Man (jw.)
 23. Mother Stand For Comfort (z albumu Hounds of Love by Kate Bush (1985))
 24. Under Ice (jw.)
 25. Watching You Without Me (jw.) 

Wymienione 25 utworów wykorzystaj do przeprowadzenia testów:

 • balansu (sprawdź jak radzą sobie np. z mieszanką elektroniki i akustyki), 
 • przestrzenności dźwięku (to test mierzący odległości i intensywność brzmienia pomiędzy poszczególnymi ścieżkami),
 • rytmu i timingu (zadaniem głośników jest wyłapanie niuansów i złożenie ich w spójną całość),
 • średnich tonów (każdy głośnik powinien uwzględnić frazowanie i dynamikę dźwięku),
 • wysokich tonów (chcesz słuchać muzyki bez piszczenia i skrzeczenia, prawda?),
 • dynamiki (wpływającej na płynne przejścia).

Głośniki Edifier

Zanim zaczniesz testować i przesłuchiwać poszczególne kawałki, zapoznaj się z opiniami innych użytkowników. Przeczytaj jakie głośniki wybrali i jakie wrażenia odnieśli podczas odsłuchiwania utworów? Najlepszym miejscem do tego jest oczywiście Internet - pomaga nie tylko obecność na forum, ale także artykuły eksperckie, publikowane m.in. w naszym sklepie internetowym Edifier. Edifier to zaufany sklep z głośnikami, dostarczający bogaty asortyment, dostosowany do różnych potrzeb. W swojej ofercie mamy między innymi głośniki przenośne, głośniki bluetooth 2.0, głośniki bluetooth 2.1, głośniki komputerowe i studyjne. Znajdziesz u nas także najlepsze soundbary, stojaki do głośników i inne akcesoria. Przed złożeniem zamówienia możesz skontaktować się też z naszym zespołem, który zapewni profesjonalne wsparcie i doradztwo. Każdą wysyłkę realizujemy w możliwie najkrótszym czasie. 

Twoje propozycje utworów do przetestowania głośników są zupełnie inne? A może wolisz wykorzystać muzykę z lat 90.? Podziel się swoją opinią i zainspiruj innych do odtwarzania ciekawych ścieżek muzycznych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 708 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-04-18
Jestem bardzo zadowolony
2023-03-11
wszystko ok
pixel